SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Com-Com Zone - Aktualności

Youth Leadership Camp

Publikuje Com-Com Zone Kraków Prokocim, 21/04/2015
Kategoria: Informacje

Justyna Kosała (Com-Com Zone Prokocim) i Paweł Pracownik (trener AS Progres) biorą udział w Youth Leadership Camp 2015 w Berlinie organizowanym przez United Nations Office on Sport for Development and Peace (UNOSDP). 29 uczestników z 16 krajów Europy, Afryki i Azji zdobywa nowe umiejętności i nawiązuje relacje. Celem spotkań jest szkolenie liderów zajmujących się sportem.
Uczestnicy spotkania biorą udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych. Prowadzą je m.in. pracownicy międzynarodowych związków sportowych: tenisa stołowego, badmintona, boksu czy piłki nożnej.
Każdy dzień składa się z części praktycznej, której celem jest m.in. zdobycie przez młodych liderów umiejętności przekazywania wiedzy na temat sportu. Podczas zajęć młodzi ludzie sami tworzą sprzęty sportowe z kartonów, butelek i z podobnych przedmiotów, czy nagrywają klipy promujące równość. 
Zajęcia teoretyczne przekazują wiedzę, jak pracować z ludźmi z różnych zakątków świata, a szczególnie tych dotykniętych biedą czy konfliktami, aby poprzez sport jednoczyć ludzi. Przez dwa dni warsztaty prowadzili przedstawiciele angielskiego związku piłki nożnej. Uczestnicy byli zachwyceni poziomem przygotowania prowadzących! 

Ponadto uczestnicy Youth Leadership Camp poznają różne oblicza sportu. Gościli m.in. w siedzibie jednej z najlepszych drużyn koszykarskich w Niemczech. Alba Berlin zatrudnia 51 trenerów dla dzieci i szkoli ok 3000. Ponadto posiada drużynę grającą na wózkach inwalidzkich. Podczas wizyty każdy uczestnik mógł zobaczyć jak trudno grać, będąc niepełnosprawnym, jednocześnie mając tyle samo radości z uprawiania sportu co zdrowa osoba. 

Uczestnicy Youth Leadership Camp udali się także na wycieczkę do Berlina, gdzie zobaczyli wszystkie ważniejsze miejsca, jak Alexander Platz czy Stadion Olimpijski.