SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Com-Com Zone - Aktualności

DAKAR dla SIEMACHY

Publikuje Com-Com Zone Kraków Nowa Huta, 10/01/2015
Kategoria: Informacje

21 grudnia 2014 roku, podczas Wieczoru Kolęd, Rafał Sonik , sportowiec i filantrop związany z SIEMACHĄ, po raz drugi zadedykował podopiecznym Stowarzyszenia start w tegorocznym Rajdzie Dakar.
37. edycja wyścigu jest jeszcze bardziej wymagająca od poprzedniej, której nie ukończyła ponad połowa zawodników. Swoich sił w tym morderczym rajdzie spróbuje w tym roku 16 Polaków, a wśród nich Rafał Sonik, którego organizatorzy, firma ASO (Amaury Sport Organisation), podczas konferencji prasowej w Paryżu umieściła w gronie faworytów.

Jako drugi zawodnik ubiegłorocznej edycji kapitan Poland National Team otrzymał numer startowy 251. – To chyba dobry numer? – pyta retorycznie trzykrotny zdobywca dakarowego podium, który w Ameryce Południowej jeszcze nigdy nie miał okazji startować tak wysoko „rozstawiony”.

Numer miał jednak znaczenie tylko pierwszego dnia. Potem kolejność na starcie będzie ustalać wynik poprzedniego etapu, a o ten nie będzie łatwo. Organizatorzy postarali się o to, aby w tym roku było trudniej i ciężej. Wystarczy podać kilka danych ze środowej konferencji prasowej w Paryżu: dwa odcinki maratońskie dla motocykli i quadów, już drugi etap o długości ponad 500 km i przeprawy przez przełęcze położone na wysokości niemal 5000 m n.p.m.

Do tej listy należy jeszcze dodać klasowych rywali w postaci zeszłorocznego triumfatora Ignacio Casale z Chile, jego rodaka Victora Manuela Gallegos, Urugwajczyka Sergio Lafuente, czy Katarczyka Mohameda Abu-Issy, który w połowie sezonu zrezygnował z Pucharu Świata na rzecz przygotowań do Dakaru.

Rajd Dakar rozpoczął się 4 stycznia w Buenos Aires i tam również zakończy się dwa tygodnie później (17 stycznia). W tym roku rajdowa karawana przejedzie przez terytoria Argentyny, Chile i Boliwii.

Tagi: rafał sonik siemacha