SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Com-Com Zone - Aktualności

Wieczór Kolędowy AD 2014

Publikuje Com-Com Zone Kraków Nowa Huta, 22/12/2014
Kategoria: Informacje

Blisko 1000 osób, w tym wychowankowie, pracownicy, partnerzy i przyjaciele Stowarzyszenia SIEMACHA uczestniczyli w uroczystym „Wieczorze Kolędowym”, który odbył się 21 grudnia w Krakowie, w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva. Partnerem głównym wydarzenia był TAURON Polska Energia.
Podczas koncertu młodzi polscy wokaliści – tacy jak Margaret, Pamela Stone, Kasia Popowska, Marta Sarsa Markiewicz, Rafał Brzozowski, Adi Kowalski, Marcin Spenner i Marcin Kindla – wraz z utalentowanymi wokalistami SIEMACHY zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i utwory świąteczne. Gościem Honorowym spotkania był Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk. SIEMACHA po kolędzie Podczas „Wieczoru Kolędowego” zostały na żywo zaprezentowane kolędy i utwory świąteczne, które z początkiem grudnia br. ukazały się w postaci płyty „SIEMACHA po kolędzie”. W wyjątkowym projekcie muzycznym, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność społeczną Stowarzyszenia SIEMACHA w Odporyszowie, wzięli udział młodzi artyści: Margaret, Pamela Stone, Honorata Skarbek, Marta Sarsa Markiewicz, Kasia Popowska, Maria Niklińska, Rafał Brzozowski, Adi Kowalski, Marcin Spenner i Marcin Kindla. W nagraniu poszczególnych utworów uczestniczyli również wychowankowie SIEMACHY, którzy na co dzień szlifują swoje talenty w pracowniach muzycznych SIEMACHA Spot. W ten sposób – dzięki twórczemu połączeniu energii znanych artystów oraz pasji muzycznych wychowanków SIEMACHY – marzenie o wydaniu profesjonalnej płyty zostało spełnione. Powstało dwanaście utworów, które artyści wykonują w duetach z podopiecznymi SIEMACHY. Płytę otwiera „refleksja świąteczna”, którą przygotował Kard. Franciszek Macharski – Honorowy Członek Stowarzyszenia SIEMACHA.

Wydawcą płyty jest Magic Records, jedna z największych wytwórni muzycznych w Polsce, a Partnerem Strategicznym realizacji projektu firma Inter-Bud Developer z Krakowa. Płyta dystrybuowana jest m. in. w sieci salonów EMPIK, a także w Delikatesach Alma. Wieczór Kolędowy Wychowankowie, pracownicy, partnerzy i przyjaciele Stowarzyszenia SIEMACHA, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, spotkali się na krakowskim Kazimierzu w gronie blisko 1000 osób. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania były kolędy i utwory świąteczne, które na żywo wykonali młodzi artyści wraz z wychowankami SIEMACHY. Każdy utwór został poprzedzony krótką relacją filmową oraz wypowiedzią podopiecznych Nowoczesnego Domu Dziecka w Odporyszowie, który został uroczyście otwarty tego samego dnia, 21 grudnia 2014 roku. Co więcej, każda kolęda została zadedykowana konkretnym osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania innowacyjnego obiektu SIEMACHY w Odporyszowie. Punktem kulminacyjnym spotkania było wystąpienie Przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska, który pogratulował Stowarzyszeniu realizacji znakomitego przedsięwzięcia w Odporyszowie i złożył wszystkim gościom najlepsze świąteczne życzenia. Po części oficjalnej goście zasiedli do stołów, a artyści długo składali autografy na pamiątkowych pocztówkach. Podczas wieczoru Rafał Sonik, przedsiębiorca, sportowiec i filantrop związany z SIEMACHĄ od ponad 20 lat, po raz drugi zadedykował podopiecznym Stowarzyszenia start w zbliżającym się Rajdzie Dakar. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu wielu partnerów. Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva po raz czwarty bezinteresownie włączyła się w organizację tego wydarzenia, a grupa TAURON Polska Energia stała się jego „Partnerem Głównym”. Nagranie „Wieczoru Kolędowego” zostanie wyemitowane na antenie radiowej Jedynki w dniu 28 grudnia 2014 roku.