SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Com-Com Zone - Aktualności

II Mikołajkowe Igrzyska Przedszkolaków za nami!

Publikuje Com-Com Zone Kraków Nowa Huta, 11/12/2014
Kategoria: Informacje

W ciągu dwóch dni Com-Com Zone Nowa Huta odwiedziło ponad 300 dzieci z  zaprzyjaźnionych przedszkoli. Rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych, dopingowały koleżanki i kolegów i wzięły udział w zabawach integracyjnych. Wszystko to za sprawą II Mikołajkowych Igrzysk Przedszkolaków z Akademią Sportu Progres.
Zabawa trwała przez dwa dni w hali sportowej Com-Com Zone Nowa Huta. Wzięły w niej udział przedszkola nr  188, 64, 46, 99, 187, 144, 116, 110, 96, 102, 104 i 107. Podczas Igrzysk dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach. Były to: rzut do kosza, bieg wahadłowy, skoki w worku oraz na tor przeszkód. Dodatkowo rozegrane zostały Wielkie Mecze Piłki Nożnej w systemie  "każdy z każdym". Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom za udział w zawodach, a do przedszkoli powędrowały złote medale za prosportową postawę i promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Podsumowaniem Igrzysk będzie klasyfikacja końcowa, w której wyłonione zostanie najlepsze przedszkole – zwycięzca tegorocznej edycji!

Igrzyska Przedszkolaków organizowane przez Akademię Sportu Progres Jerzego Dudka odbyły się już po raz trzeci. Trenerzy AS Progres promują sport, aktywność fizyczną oraz prozdrowotny styl życia, zaczynając od najmłodszego pokolenia. Oferta sportowa kierowana jest do najmłodszych, ponieważ to właśnie w tym okresie rozwoju młodego człowieka kształtują się pierwsze nawyki ruchowe, ale także nastawienie do aktywności fizycznej. W trakcie realizacji każdej z imprez trenerów Akademii wspierają  studenci krakowskiej AWF. Wyjątkowe wydarzenie realizowane w Com-Com Zone Nowa Huta jest skierowane do zaprzyjaźnionych przedszkoli, ale nie tylko - po raz pierwszy w Igrzyskach wzięła udział placówka nr 110, działająca pod patronatem AWF Kraków. 

Do udziału w kolejnych Igrzyskach Przedszkolaków zapraszamy na wiosnę!
Tagi: as progres