SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Com-Com Zone - Aktualności

Komunikat prasowy

Publikuje Com-Com Zone Kraków Nowa Huta, 12/08/2014
Kategoria: Informacje

W związku z informacją medialną z dnia 12 sierpnia br. dotyczącą złego stanu wody w krakowskich basenach i pływalniach, w tym na pływalni Centrum Rozwoju Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6, wyjaśniamy, że w dniu dzisiejszym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przedstawił informację o dobrej jakości wody na pływalni w Centrum Centrum Rozwoju Com-Com Zone. 
Woda na pływalni przy ul. Ptaszyckiego filtrowana jest codziennie. Każdego dnia rutynowo pobierane są także dwie próbki wody (rano i wieczorem), które stanowią podstawę do określenia jej jakości. Bezpieczeństwo kąpiących się osób stanowi dla nas sprawę najwyższej wagi, a korzystanie z pływalni nigdy nie stanowiło zagrożenia dla zdrowia jej użytkowników. Środki chemiczne do dezynfekcji wody spełniają najwyższe standardy jakości i posiadają odpowiednie certyfikaty. Pływalnia – jako jedna z niewielu w Krakowie – przeprowadziła specjalistyczny audyt bezpieczeństwa części wodnej. Informujemy ponadto, że – wbrew niejednoznacznym informacjom medialnym – w kompleksie przy ul. Ptaszyckiego nie funkcjonuje „jaccuzzi”, a użytkownicy pływalni są informowani – poprzez regulaminy i szkolenia – o konieczności przestrzegania zasad higieny osobistej. 

Podstawą informacji medialnej z dnia 12 sierpnia br. były próbki pobrane w dniu 8 lipca br. przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie. Częściowe badanie wody na podstawie próbek może zniekształcać wynik badania. W związku z zaleceniem przez WSSE w Krakowie podjęcia działań w celu poprawy jakości wody, niezwłocznie wykonaliśmy odpowiednie kroki: woda została rutynowo przefiltrowana, a specjaliści centralnego laboratorium MPWiK w Krakowie przeprowadzili w dniu 14 lipca br. stosowne badania. Zaświadczenie o jakości wody na pływalni zostało wydane przez odpowiedni organ PSSE w dniu 21 lipca br., a jego wynik został w dniu dzisiejszym (14.08) podany do publicznej wiadomości na stronie PSSE w Krakowie. Informacja organu PSSE stanowi załącznik do niniejszego komunikatu prasowego (pssekrakow.wsse.krakow.pl). 

Prosimy o uwzględnianie wyżej przedstawionych informacji oraz aktualnych oświadczeń PSSE w Krakowie w komunikatach dotyczących jakości wody na pływalni Centrum Rozwoju Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie.

Dokument: Informacja_PSSE.pdf

Tagi: pływalnia