SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Com-Com Zone - Aktualności

Graj w tenisa stołowego!

Publikuje Com-Com Zone Kraków Nowa Huta, 20/08/2014
Kategoria: Informacje

Tenisiści stołowi Akademii Sportu Progres trenują wspólnie od dwóch lat. Mają za sobą niezliczoną ilość treningów, zdobyli masę niezbędnych umiejętności i zapisali na swoim koncie wiele znaczących sukcesów. Właśnie rozpoczął się nabór dla nowych zawodników w wieku od 6 do 10 lat.
Sportowcy AS Progres trenują na co dzień w Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie. Do dyspozycji mają świetnie wyposażoną bazę sportową i nowoczesny sprzęt treningowy. Sekcja liczy dziś 25 sportowców, którzy szkolą swoje umiejętności w dwóch grupach – początkującej i zaawansowanej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy na treningach osiągają sukcesy w rozgrywkach ligowych i w zawodach wojewódzkich. Wśród największych z nich należy wskazać złoty medal Mistrzostw Województwa Żaków w Deblu, srebrny medal Mistrzostw Województwa Żaków zdobyty indywidualnie oraz brązowy medal Mistrzostw Województwa Młodzików w Deblu.

Trening tenisa stołowego przynosi dzieciom wiele korzyści. Obniża poziom stresu, zapobiega chorobom serca i poprawia proces oddychania. Aktywność wzmacnia mięśnie, ścięgna i kości, zwiększa wydolność, poziom energii i redukuje zmęczenie. Prawidłowo skonstruowany trening koryguje także postawę. Co ważne - wspólne spędzanie czasu i rywalizacja z rówieśnikami jest okazją do rozwijania kompetencji społecznych młodych ludzi. 

Tenis stołowy jest także świetnym sportem dla rozwoju mózgu! Skręty, skłony, wyciąganie się do góry, przesuwanie na boki – aktywność charakterystyczna dla tej dyscypliny jest jak „aerobowe szachy”. Dodatkowo świetnie wpływa na koordynację między dłonią, a wzrokiem i refleks. Sport ten wymaga szczególnej koncentracji potrzebnej do śledzenia przemieszczania się piłki oraz planowania zagrań i opracowywania strategii. Podczas meczu zawodnik musi być skupiony na piłeczce i odpowiednio szybko zareagować. Takie ćwiczenie jest idealne dla dzieci – zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym. Umiejętność jednoczesnego obserwowania i działania staje się przydatna w szkole np. podczas przepisywania tekstu z tablicy. Dzieci trenujące tenis stołowy od najmłodszych lat ćwiczą koncentrację i szybkość reakcji. Dodatkowo gra jest pomocna w walce z dysleksją typu wzrokowego. Harmonizuje pracę mięśni ze zmysłem wzroku i zapobiega zaburzeniom koordynacji wzrokowo-ruchowej i ruchowo-przestrzennej. 

Tenis stołowy jest sportem wymagającym, ale bezpiecznym – nie jest dyscypliną kontuzjogenną. Uczy precyzji i koncentracji, a treningi są okazją do spotkań z rówieśnikami. Co ważne – jest dyscypliną na każdą pogodę, a rozpoczęcie przygody ze sportem nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Akademia Sportu Progres zaprasza do spróbowania swoich sił w tenisie stołowym dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Trening w początkowej fazie obejmie naukę prawidłowego chwytu rakietki, podbijania piłeczki w pozycji gotowości i podstawowych kroków. Wszystkie te umiejętności zawodnicy zdobędą podczas gier i zabaw. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta przy ul. Ptaszyckiego w Krakowie. Zapraszamy!

Więcej informacji: www.asprogres.org.pl 
Kontakt w sprawie naboru:
Rafał Utylski – trener sekcji tenisa stołowego
T: +48 690 949 111
E: tenis-stolowy@asprogres.org.pl 

Tagi: as progres tenis stołowy