SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Com-Com Zone - Aktualności

AS Progres 10 w Europie!

Publikuje Com-Com Zone Kraków Nowa Huta, 05/05/2014
Kategoria: Informacje

Piłkarze AS Progres z rocznika 1999 reprezentowali Polskę podczas 14. edycji turnieju Nike Premier Cup w Wiedniu. W trakcie 3 dni rozgrywek zmierzyli się z takimi piłkarskimi markami, jak Dynamo Moskwa, Malmo FF czy OFK Belgrad, zajmując ostatecznie 10 miejsce w turnieju.
Tegoroczny Nike Premier Cup za nami! Dla zawodników Akademii Sportu Progres była to pierwsza zagraniczna przygoda piłkarska, a przede wszystkim - możliwość rozegrania spotkań z najlepszymi drużynami w Eurpie. W fazie grupowej turnieju nasi piłkarzy zmierzyli się z drużynami Dynamo Moskwa (Rosja), Malmo FF (Szwecja), NK Hrvatski Dragovoljac (Chorwacji) oraz Stabaek Fotball (Norwegia). Po zaciętych meczach zawodnicy Akademii zajęli 3 miejsce w grupie, notując 2 remisy, 1 zwycięstwo i 1 porażkę. W zaciętych spotkniach o miejsca 9-12 zmierzyli się z Finami z FC Espoo (wygrana AS Progres) oraz Serbami z OFK Belgrad. W ostatnim meczu turnieju zanotowali porażkę w rzutach karnych, plasując się ostatecznie na 10 miejscu w turnieju.

Tegoroczne rozgrywki Nike Premier Cup wygrało Dynamo Moskwa, pokonując Feyenord Rotterdam 1:0 w finale rozegranym na Generali Arena w Wiedniu. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna Sturm Graz, wygrywając 1:0 z Malmo FF.
Po zakończeniu meczu finałowego wszystkie drużyny zgromadziły się na płycie głównej Generali Arena w Wiedniu, obierając pamiątkowe statuetki z rąk przedstawicieli firmy Nike.

Dziękujemy zawodnikom AS Progres za emocjonujące spotkania oraz sportową postawę oraz wszystkim kibicom, którzy trzymali kciuki za świetny wynik w turnieju!


Tagi: as progres