Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.

Com-Com Zone - Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa w Pływaniu w Com-Com Zone

Publikuje Com-Com Zone Kraków Nowa Huta, 24/06/2013
Kategoria: Informacje

22 i 23 czerwca 2013 w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województw Młodzików w Pływaniu. Tym razem do rywalizacji stanęły 11, 12 i 13-latki. Akademię Sportu Progres reprezentowała 14 osób, w tym Wicemistrzynie Okręgu Małopolskiego – Katarzyna Dedo (11 lat) i Aleksandra Raźna (11 lat).
Między tymi zawodniczkami doszło do rywalizacji w wyścigu na 100 m stylem zmiennym. Do współzawodnictwa dołączyła również koleżanka klubowa - Zuzanna Adamska (4 miejsce), która prowadziła niemal przez cały wyścig, by na ostatnich metrach dać się wyprzedzić trzeciej na mecie Aleksandrze Raźnej oraz Katarzynie Dedo, która zajęła drugie miejsce.

Złoto w konkurencji indywidualnej zdobyła nasza zawodniczka Ewa Dedo na dystansie 200 m stylem klasycznym, która z życiowym rekordem po raz pierwszy w karierze stanęła na najwyższym stopniu podium.

Mocnym punktem naszego zespołu były sztafety, które w każdym bloku znalazły  się na podium. Sztafeta mieszana z rocznika 2000 (M. Skorupa, S. Migas, E. Dedo, M. Dutkiewicz) zajęła dwa pierwsze miejsca na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym oraz na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym. Sztafeta z młodszego rocznika  (2002) stawała dwa razy na podium, zajmując 2 miejsce.

WYNIKI:

I miejsce
Ewa Dedo – 200 m stylem klasycznym dziewcząt 13 lat (3:35.86)
4 x 50 m stylem zmiennym - Dutkiewicz M., Migas S., Dedo E., Skorupa M. (3:03.15)
4 x 50 m stylem dowolnym –Dutkiewicz M., Migas S., Dedo E., Skorupa M. (2:38.03)